Cilt Bakımı Ve Temizliği

Cilt bakımınızın kusursuz olması ve istenilen verimin alınabilmesi için ilk kural cilt temizliğidir. Mutlaka ama mutlaka cilt bakımından önce cilt temizliği yapılması gerekmektedir. Cilt temizliğinde ki ilk kural ise kesinlikle en az günde 2 defa olmak şartı ile cilt büyük bir titizlikle yıkanmalı ve toniklerle silinmelidir. Bu işlemleri yaptıktan sonra cildinizi nemlendirebilirsiniz. Cilt temizliğinin, cilt bakımı ya da estetik kaygısı ile alakası yoktur. Hergün makyaj yapan birisinin cildini temizlememesi, yapılan o makyajın hiçbir anlam ifade etmemesine neden olmaktadır. Fakat makyaj yapılmış olsa da olmasa da cilt mutlaka düzenli olarak temizlenmelidir.

Günlük biriken kirler ve pislikler ciltten atılmadıktan sonra cilt bakımının bir anlamı olmamaktadır. Hergün dışarılarda maruz kaldığınız tozlar, kirler, egzos dumanları sizleri yeteri kadar kirletmektedir. Sadece bu saymış olduklarımız değil daha birçok kirliliğinize yol açacak unsur bulunmaktadır. Bu kirler bazı zamanlar sadece su ile birlikte de giderilemeyebilmektedir. Temizlenmeyen makyajlar da su ile çözülemeyek kirler arasında kendilerine yer bulabilmektedirler. Gerekli temizlik yapılmadıktan sonra belirtmiş olduğumuz gibi cildinizden istediğiniz verimi almanız mümkün olmayacaktır.

Bunların yanısıra tüm cilt bakımı uzmanlarının önerdiği tekniklerin arasında doğal cilt bakımı en öndedir.Yani organik cilt bakımıdır.

Aynı zamanda ne kremi kullanıyor olursanız olun gerekli temizlik yapılmadıktan sonra siyah lekelerden, aknelerden ve diğer cilt problemlerinden kurtulmanızda imkansızlaşmış olmaktadır. Temizlenmesi gereken yerlerin başında yüz bölgesi ilk sırada gelmektedir. Ondan sonra diğer bölgeler sıralanmaktadır. Kısacası cilt temizliği önemli ve zorunludur. Bu temizliği yapmanız için herhangi bir şekilde masrafa girmeniz ya da sıkıntı çekmeniz gerekmemektedir. Bunların yanında büyüklerimiz ne demiş. Temizlik imandan gelir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir