Cildi nemlendirmek için

Cildimizin her daim yumuşak olması, güzel görünmesi ve yaşlanmaması için neme gereksinimi oldukça fazladır. Özellikle kış aylarında cildin nem ihtiyacı daha da arttığı için, cildi kış aylarında nemlendirmeye ihtimam göstermelidir. Aksi halde cilt sağlığı bozulabilir ve gerektiğinden daha erken yaşlanabiliriz.

Yaşlanmayı önlemek belki mümkün değil ama, geciktirmek pek ala bizim elimizde. Cildimize ihtiyacı olan nemi kazandırıp doğru bakımları da uygularsak, daha çok uzun yıllar gençlik güzelliğimizi koruyabiliriz. Bunun için atılması gereken ilk adım, yaşa uygun bakım ürünlerini tercih etmek.

Cildi nemlendirmek

20′li yaşlar

Nem bakımından yoksun olanlar sadece kuru cilt tipine sahip olanlar değil. Normal ve yağlı cilde sahip olanlarda da nem kaybı görülebilir. Cildin nem gereksinimini sağlamak için nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Kullanılan nemlendiriciler hücreler tarafından emilerek, cildin su dengesini normal seviyelere getirir. Bu sayede cilt esneklik kazanmış ve rahatlamış olur.

30′lu yaşlar

Otuz yaş üstü kişilerin doğal nemlendirici mekanizmaları yavaşladığı için, 20′li yaşlardakilere göre daha çok neme ihtiyaçları vardır. Bu yaş grubundaki kadınların cildi donuk ve elastikiyet ten yoksundur. 30′lu yaşlarda bitkisel lipozomlarla takviye edilmiş nemlendiriciler kullanılmalıdır.

40′lı yaşlar

Artık cilt daha fazla nem kaybetmeye ve daha çok kurumaya başlar. doğal nemlendirici mekanizmasını yitiren cilt, derinlemesine nemlendirilmelidir. Limon, salatalık ve çiçek özlü kremler tercih edilmeli ve cilde gereksinimi olan nem kazandırılmalıdır.

50′lili yaşlar

Cilt üzerindeki tüm olumsuzluklar bu yaşlarda daha belirgin hale gelirler. Ortaya çıkan sağlık sorunları, bu sorunlardan dolayı kullanılan ilaçlar ve hava kirliliği cilt üzerinde olumsuz etkilere neden olur. 50′lili yaşlarda cilt derinlemesine nemlendirilmeli ve buna ilaveten onarıcı ve kırışık giderici bakım ürünleri de kullanılmalıdır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir