ALO 170 Dünya Birincisi Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi ALO 170 son zamanlarda insanların bilgi edinmesi, kayıt dışı istihdamla mücadele, yabancı vatandaşların çalışma izinleri, işsizlik ödeneği, emeklilik ,vatandaşlardan yapılan ilaç kesintileri gibi konularda yaptığı çalışmalarda gösterdiği başarı nedeniyle ödül almıştır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi ALO 170, En İyi Dış Kaynaklı İş Ortaklığı kategorisinde Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen “Contact Center World.com” yarışmasında dünya devlerini geride bırakarak altın madalya kazandı.

 

Daha önce İngiltere’nin Başkenti Londra’da yapılan yarışmada Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölge birincisi olan Alo 170 bu defa Las Vegas’da düzenlenen En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı katagorisinde, AMERİCAS bölge birincisi ABD’li şirketi kendi evinde geçerek Dünya birincisi oldu.

 

ALO 170, dünya devlerinin yarıştığı organizasyonda %87’lik yüksek ilk temasta çözüm oranı ve yüksek müşteri memnuniyeti ile örnek Kamu projesi olarak gösterildi.

 

Contact Center World.com tarafından her yıl iki aşamalı olarak düzenlenen yarışmada, AMERICAS, APAC ve EMEA olmak üzere üç ayrı bölge bulunuyor. Birinci aşama olan bölge finallerinde, bölgelerin en iyi çağrı merkezleri ve uygulamaları belirlenerek, bölge finallerinden başarıyla çıkan uygulamalar, dünya finalinde 25 ayrı kategoride mücadele ediyor. Her yıl 1000’in üzerinde firmanın katıldığı yarışmada Alo 170, kategorisinde Dünya birincisi oldu.

 

Acar: Alo 170 Bizim İçin Çok Önemli

 

Hizmet Sunumu Genel Müdürü Adem Onar, kazanılan ödülü Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar’a törenle takdim etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi Alo 170’in Dünya birinciliği ödülü almasının, vatandaşa verilen önemin en değerli ispatı olduğunu ifade eden Başkan Acar, “Bir Kamu Çağrı Merkezinin Dünyanın en prestijli ödüllerinden birini alması ülkemiz ve kurumumuz açısından hem çok önemli hem de çok değerli” dedi. Acar, Alo 170’in vatandaşların bilgilendirilmesi, kayıt dışı istihdamla mücadele, risk odaklı denetim, yabancıların çalışma izinleri, işsizlik ödeneği, sigorta ve emeklilik hizmetleri, ilaç kesintileri, sağlık aktivasyonu gibi geniş bir yelpazede önemli fonksiyonları yerine getirdiğini söyledi.

 

Alo 170’in Karaman’da yüzde 50’si engelli, Şanlıurfa’da yüzde 60’ı Kadın istihdamı olmak üzere toplam 300 çalışanı ile Türkiye’nin en büyük kamu sosyal sorumluluk projeleri arasında yer aldığına dikkat çeken Acar, “Emek veren, katkı sağlayan herkese yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

2 Kasım’da Las Vegas’da yapılan ödül törenine, SGK Hizmet Sunumu Genel Müdürü ve ÇSGB Bilişim Koordinatörü Adem ONAR, SGK Kurumsal İletişim Daire Başkanı İlhan İşman, SGK Başkan Danışmanı Ebubekir Sıddık Yiğittürk katıldı.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir