Burun Ameliyatı

Günlük yaşantımızda yüzümüz konuşmalarımızın aynası olarak görev yapmaktadır.Üzüldüğümüzde düşen kaşlarımız,sevindiğimizde sırıtan dudaklarımız,bir olguyu istemediğimizde çıkardığımız bazı mimik ve jestler.İşte tüm bu organlarımız bizim içimizde sessizce konuştuğumuz cümleleri dışarıya sessizce aktaran dilimiz görevini üstlenmektedir.Burunda bu jest ve mimikleri dışarıya aktaran bir organımızdır.

Burnumuzun asıl görevi olan nefes alma işlevini sağlam yapamadığı,istenilen mimikleri yerine getirmediğinde bilmeliyiz ki burnumuzda bir sıkıntı vardır.Burnumuz rahatsızlık olarak en kolay tedavi edilebilen bir organımızdır.Burnumuzdaki sıkıntıları çok basit burun ameliyatlarıyla ortadan kaldırabiliyoruz.

Burun ameliyatı günümüzde oldukça yaygın yapılan basit bir ameliyattır.Burnumuzda değişik sıkıntılar olabilir.Burunda et olması,burunda kemik eğriliği olması veyada burunda doğuştan eğrilik olmasıdır.Hatta hiç bir sıkıntı olmasa bile estetik olsun diyerek birçok kişi burun estetiği yaptırmaktadır.Burun ameliyatı konusunda ülkemiz tıp’ta oldukça ilerlemiştir.Kulak-Burun-Boğaz yani KBB uzmanları ülkemizde oldukça iyi tedaviler uygulamaktadır.2012 yılına yeni girmiş olduğumuz şu aylarda ülkemizin her ilinde iler uzmanlık sağlamış hekimler devletimizin sağlık kurumlarında görev vermektedir.

Burun ameliyatı konusunda devletimizin büyük uğraşlarla hayata gecirdiği bir çok yenilikler vardır.Ülkemizde devlet hastanelerinde yapılan burun ameliyatlarında ,hasta SGK lı bir çalışan veyada çalışan üzerinden SGK lı ise ameliyat yapan doktora hiçbir ek ücret ödenilmemektedir.Geçmiş yıllarda bıçak parası veya başka adlar altında hastalardan alınan ücretler tamamen yasaklanmıştır.Bıcak parası isteyen bir doktor görevinde rüşvet alıyor olarak görünecektir.Böyle bir ücret isteyen doktorlara kesinlikle ödeme yapmayınız ve hemen  o doktoru birim amirlerine şikayette bulununuz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

8 yorum

  1. merhaba benim bi hastalıktan dolayı burnumda kemik büyümesi var burun kemiğim yamuk ve bu oldukça beni rahatsız ediyor psikolojimide engelliyor arkadaşlarım dalga geçiyolar ve psikolok tedavisi görmeye başladım durumumuz pek iyi değil ve ameliyat olmak istiyorum 18 yaş altıyım ameliyatımı devlet karşlamaz mı 🙁

  2. merhaba bende burun estetiği için bi devlet hastanesine gittim ilk gittiğimde beni muayene etti ve burnumda yamuklu olduğunu soyledi fiyat konusunda da sorunlu olduğu sürece devletin karşılayacağını soyledi bu sene gittim tekrardan ve bana sorunlu da olsa artık devletin karşılamadığını ve 2400 tl ücret aldığını söyledi bu konuda ne yapmam gerekiyor?

  3. bende sormak ıstıyrum burnumu tekrardan yaptırmak ıstıyorum ucret ne kadar ve yerınız nerde

  4. Merhaba, yakın zamanda burun kemiği ameliyatı olmayı planlıyorum fakat ameliyattan sonra bununa nasıl bir tampon takıldığını öğrenmek istiyorum

    1. Bu konuda net bir bilgi vermek tabiki yanlış olur, ortalama 2000 TL den başlamaktadır. Sonrasında kontrolleri de vardır.

  5. slm benim burnum yamuk ve et var bunun için kulak burun bölümünden mi randevu almam gerek teşekkürler

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir