Bu kez korkulan olmadı!

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Bakırköy Bölgesi Genel Sekreterliği, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil serviste görev yapan Dr. Ahmet Kütür’ün darp edilmesine ilişkin, iletişimsizlikten kaynaklandığı düşünülen üzücü olayda, doktor ve hasta yakınlarının birbirinden şikayetçi olmadığını bildirdi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Bakırköy Bölgesi Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada, 23 Aralık Pazar günü saat 21.00 civarında, kulağından rahatsızlanan 2012 doğumlu İ.D’nin yakınlarının, hastayı Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Kliniği’ne getirdiği hatırlatıldı.

Çocuğun ilk muayenesi nöbetçi Dr. Ahmet Kütür tarafından yapıldıktan sonra ”hastanın hayati tehlikesi olmadığı ve hemen kaydının yapılıp, kulak burun boğaz uzmanında konsültasyon isteneceği” bilgisinin babası E.D’ye verildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Bunun üzerine hastanın babası E.D. ‘Hemen çocuğu muayene et, biz sonra kayıt açtırırız’ diye ısrar edince, nöbetçi doktorun, ilk muayenesinin yapıldığını, hayati tehlikesinin olmadığını fakat kulak burun boğaz uzman konsültasyonu için hastanın resmi kaydının yapılması gerektiğini tekrar etmesine rağmen aynı kişi, sözlü sataşmaya devam ederek, hekime saldırmıştır. Bu arada hastane güvenliği ve hastane polisi olaya müdahale etmiştir. Hasta yakını, polis tarafından etkisiz hale getirilerek Bağcılar Polis Karakolu’na götürülmüştür. Arbedede, nöbetçi hekim Ahmet Kütür’ün sol omzu çıkmıştır. Ahmet Kütür’e yapılan müdahale sonrası 15 gün iş göremez raporu verilmiştir. İletişimsizlikten kaynaklandığını düşündüğümüz bu üzücü olayda, doktor ve hasta yakınları birbirlerinden şikayetçi olmamışlardır.”

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir