Boza ile cilt bakımı nasıl yapılır

Çok eski dönemlerden beri tüketilen ve ne kadar günümüzde tüketimi azalmış olsa da boza, kış aylarının her zaman sevilen bir kış içeceği olmuştur. Sağlığa da önemli yararları buluna boza, son dönemlerde kadınların güzellik ürünü olarak da kendini gösteriyor. Cilt lekelerini yok etmesi, yüzdeki sarkmaları engelleyip cildi toparlaması, yüze gergin ve pürüzsüz bir görünüm kazandırması bozanın cilt bakımında kullanımını bir hayli yaygınlaştırmış. Günümüz kadınları artık hem bozayı kış aylarında severek içiyor hem de boza maskesi ve boza peellingi yaparak güzelliklerini ön plana çıkartıyor.

Peki boza maskesi ve boza peelingi nasıl hazırlanmakta, nasıl uygulanmaktadır? İşte boza maskesi ve boza peelinginin tarifi sizlerle hanımlar.

Cilt bakımı yaparken ilk olarak boza peelingi kullanmalıdır. Bunun amacı, cilt yüzeyinde bulunan ölü derilerin yüzden atılmasını, hücrelerin açılmasını ve boza maskesinin cildin daha derinlerine nüfus etmesini sağlamaktır. Boza peelingi yüzden temizlendikten sonra boza maskesi uygulamasına geçilebilir.

Boza peelingi tarifi

Malzemeler: Bir tatlı kaşığı boza, bir çay kaşığı tarçın ve bir çay kaşığı toz şeker.

Hazırlanışı ve uygulanışı: Hazırlanması oldukça kolay uygulanması da bir o kadar pratik olan boza peelingi için, tüm malzemeler cam bir kabın içinde karıştırılmalı ve cilde dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanmalıdır. Birkaç dakikalık bu uygulamanın ardından cildinizi ılık su ile yıkayın ve boza maskesini uygulamaya geçin.

Boza maskesi tarifi

Malzemeler: Bir tatlı kaşığı boza ve bir tatlı kaşığı yulaf unu ya da arpa unu.

Hazırlanışı ve uygulanışı: Bir tatlı kaşığı boza ve bir tatlı kaşığı yulaf unu ya da arpa ununu iyice karıştırın. Dekolte bölgesinden başlayarak karışımı göz altları hariç tüm yüze sürün. Elimize cam bardak alın ve bardağı altı ile dairesel hareketler yaparak maskeyi yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve hemen ardından cilt tipine uyun nemlendirici sürün.

Boza peelingi ve boza maskesi haftada 2 defa uygulanabilir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir