Bir ameliyat daha!

Türkiye’nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar (20), estetik operasyon geçirdi. Acar’a yüz germe işlemi yapıldı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 21 Ocak’ta yüz nakli olan Türkiye’nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar, estetik operasyon geçirdi. Yüz naklini de gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından yapılan ve yaklaşık 2 saat süren operasyonda, Acar’a yüz germe işlemi uygulandı.

Yapılan işlemle ilgili bilgi veren Prof. Dr. Özkan, “Uğur Acar’a dün itibariyle yüz hatları ile ilgili daha önceden planlanan ufak cerrahi bir işlem uyguladık. Buna yüz germe işlemi diyebiliriz. Zaten daha önceden bu tür operasyonların yapılacağını söylemiştik. Durumu gayet iyi” dedi. Tedavisi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde devam eden Acar’ın ilerleyen dönemlerde de küçük estetik operasyonlar geçirmeye devam edeceği kaydedildi.

Doğum gününü böyle kutladı

Henüz 40 günlükken evlerinde çıkan yangında yüzü yanan Uğur Acar, yüz nakli olmak için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne başvurmuş, kısa süre sonra da uygun yüz bulunduğu haberini almıştı. Uşak’ta beyin ölümü gerçekleşen Ahmet Kaya’nın (38) bağışlanan yüzü, 21 Ocak’ta gerçekleştirilen operasyonla 20 yaşındaki Acar’a nakledilmişti. Ameliyattan 6 ay sonra mimikleri oluşmaya başlayan Uğur Acar, naklin ardından ilk kez operasyon geçirmiş oldu.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir