Beyaz leke tedavisi

Yaz güneşinin ortalığı kavuran sıcaklığına birde püfür püfür esen samyeli eşlik edince, deniz ve havuz sonrası ıslak kalan vücudumuzda beyaz lekelerin ortaya çıkması kaçınılmaz olur. Deniz ve havuz sonrası vücudumuzda kalan küçük su damlacıkları güneşin ve samyelinin etkisiyle cildimizi zedeler ve tedavisi zor olan beyaz leke hastalığına neden olarak estetik açıdan da kötü bir görünüme sebebiyet verir.

Ciltte beyaz leke hastalığı halk arasında vitiligo veya ala hastalığı olarak ta tabir edilmekte, cilt üzerinde ve cildin bazı kısımlarında beyaza çalan bir renkte oluşan lekeler bu hastalığın tipik belirtisidir. Bu beyaz lekeler zaman zaman çoğalır, zaman zaman da azalır.

Cilt üzerinde oluşan beyaz lekelerin estetik görünüm açısından sağlığa hiçbir zararı bulunmamaktadır. Cildi zedeleyen çarpma, vurma, kesik ve yanık gibi her türlü sorunlar beyaz lekelerin gelişimini arttırır.

Beyaz leke hastalığının tedavisinde çoğu kez istenilen başarı elde edilemez. Deri hastalıkları uzmanları herkeste aynı başarıyı elde edemediklerini, sonucun kişiden kişiye değiştiğini söylemekteler. Beyaz leke tedavisinde güneş ışığı, ışın tedavileri ve bir takım yerel ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılır. Geçmeyen beyaz lekeler için lekeleri kamuflaj etme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir