Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerin en zorlu dönemlerinden birisi olan diş çıkarma evresi, bebekler en kadar anneleri içinde zorlu bir dönem olmaktadır. Sürekli ağlamaları, yemek yemekten kaçınmaları ve halsiz görünmeleri ile anneler bebekleri için ne yapacaklarını tam olarak bilemezler. Bebeğinizin diş çıkarma döneminde olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, diş çıkarma belirtileri hakkında bilgilenmenizdir. Bazen 6 aylıkken bazen de 9 aylıkken bebekler diş çıkarmaya başlar ve çeşitli rahatsızlıklar yaşarlar. Çoğu bebek bu dönemi zorlu atlatsa da, bazıları ise daha az sıkıntı çekerek bu dönemi kolayca atlatırlar.

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri

Bebeklerin diş çıkarmasında ki en önemli belirti ağızlarından salya akmasıdır. En bariz belirtisi olan salya akmasının yanı sıra diş etlerinde kızarıklık ve ağrıdan dolayı sürekli ağlamaları, katı gıdaları yemek istememeleri ve sürekli annelerini emmek istemeleri bebeklerin diş çıkarma belirtileri arasında sayabileceklerimizdir. Diş etlerindeki ağrıdan dolayı katı gıdalar yerine anne sütünü istedikleri zaman anneler bebeklerini katı gıda yedirmeye zorlamamalıdır.

Normal bir süreç olan diş çıkarma evresinde bebeklerin ateşleri yükselebilir, ishal olabilirler ve zaman zaman da kusabilirler.Bu tür durumlarda bebeğinizi bir çocuk doktoruna gösterebilirsiniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir