Bebekler Anne Sütünden Sonra Nasıl Beslenmelidir

Bebekler ilk doğduğu andan itibaren normal olarak anne sütü ile  beslenmeye başlarlar, ki bebeklerin sağlıklı büyümesi açısından  oldukça önemlidir anne sütü ile beslenmesi. Fakat ilk 4 yada  5.  aydan sonra artık anne sütü yada anne sütüne yakın kullanılan mamalar yetmemeye başlar. Çünkü artık bebeğiniz büyümeye başlar, gıda ihtiyacı artmaya başlamıştır. Bu nedenle bebeklerinize artık pudingler veya çorbalar, yemek sularıda verebilirsiniz. Bebeklerinizin sağlıklı beslenmesi adına aşağıyı mutlaka bir okumanızı öneriyoruz…

İlk kez ek mama verecekseniz önce bebeğinizin aç olduğundan emin olun ve vereceğiniz gıdayı bir çay kaşığı yardımıyla dudaklarına, diline sürün. Beğenip beğenmediğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Eğer diliyle kaşığı iterse sakın zorlamayın, birkaç gün bekleyerek daha sonra tekrar deneyin. Bebekler henüz ilk aylarda yutma işlemini tam anlamıyla beceremedikleri için kaşıkla beslenmeleri biraz zor olur. Bu durumda çok sabırlı olmanızı öneriyoruz. Çünkü bazı bebekler bu evreyi biraz yavaş  geçebilirler.

Artık bebeğiniz ek mamalarla besleneceği için kakasında bazı değişikliklerin olması çok normaldir, endişelenmeyin.

Evet bayanlar bu evreler biraz uzun geçebilir ve gerçekten sabır isteyen bir dönemdir. Bebeğinizin ek mamalara ihtiyaç duyduğu zamanı iyi ayarlamaya çalışın. kadindunyasi.com olarak sizler kadar bebeklerinizin de bizim için önemli olduğunu unutmayın.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir