Bebek emzirenler yeşil çay içebilir mi?

Gebelikte alınan kiloların doğum sonrası geri verilmesi için birçok anne gebelikten sonra hemen yeşil çay içmeye başlarlar. Özellikle de karın yağlarını eritme konusunda etkili olan yeşil çay, tam da annelerin doğumdan kalma göbeklerini eritmek için birebir faydalıdır. Yeşil çay birçok bünyede zayıflama etkisi göstermekte ancak bazılarında da yan etkilere sebep olmaktadır. Peki yeşil çay emziren anneler için sakıncalı mıdır? Emziren anne yeşil çay içebilir mi?

Her şeyi fazlası zarar olduğu gibi yeşil çayda da aşırıya kaçılması bir takım problemleri beraberinde getirir. Emzirme döneminde olan kadınlar yeşil çay içebilirler, ancak dozunu fazla kaçırmamaları gerekir. Çünkü yeşil çayın ihtiva ettiği kafein, katarin ve tanik asit gibi maddeler anne sütüne oradan da bebeğe geçerek bebekte huzursuzluk, uykusuzluk ve kilo almada zorluk gibi sorunlara yol açabilir.

Emzirme döneminde günde 2 fincandan fazla yeşil çay içilmemesi önerilir. Lakin, yine de riske girmemek ve bebeğinizin gelişimini ve sağlığını tehdit etmemek için yeşil çaydan bir süre uzak durmanız tavsiye edilir. Bebek sütten kesildiği zaman güde 3 fincan yeşil çay içebilirsiniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir