SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Baharda botoks yaptırmanın faydaları ve zararları

Baharda botoks yaptırmanın faydaları ve zararları

Daha huzurlu genç ve dinamik bir yüzle yaza damganızı vurarak hazırlanmak istiyorsanız botoks yaptırmanın şimdi tam zamanı! Estetik Uzmanı Dr. Hikmet Gülaçtı yaptığı açıklamada orta yaş kişilere botoks yaptırmalarını ve bunalımdam kurtulmalarını söylüyor.

Botoks ‘Clostridium Botulinusmus’ adı verilen bir bakteriden elde edilen ve kasları gevşetmek için kullanılan bir ilaçtır. Yaklaşık 20 yıldan beridir kullanılan bu ilaç insanı rahatlatmak için kullanılır. Yüzdeki çizgileri yok etme özelliği gösteren bu ilaç orta yaştaki insaların rahatlamasında önemli bir etkiye sahiptir. Bu orta yaştaki kişiler tamda bahar zamanı botoks yaptırarak kendilerini rahatlatabilir ve yüzündeki kırışıkları yokedebilirler.

 

Kırıkşıkların oluşma sebebine değinecek olursak mimiklerimizi kullandığımız sırada kaslarımız üstlerini örten deriye yapışmakta ve gülme üzülme, somurtma gibi ifadelerde mimiklerimizi kullandığımız için derimiz ufaktan büzüşmektedir. Böylece kırışıklıklar ilk adımını atmış olur. Yıllarca devam eden bu işlem sonucunda kırışıklıklara yol açar.  Bunun sonucunda kişinin kendini beğenmemesi ve kendinden soğuması görülmektedir. İşte bunun önüne geçmek için botoks yaptırmalarını öneriyoruz. Botoks kırışıklıkları gevşeterek yüzünüze daha hoş bir görünüm vermektedir. Yaşlılık sürecini yavaşlatma özelliği de bulunan botoks işlemi kırışıklıkların önüne geçmektedir. Bir diğer taraftan kendinizi daha genç ve dinamik hissetmenizi sağlar. Buda insana özgüvenini tekrar kazandırır.

Botoks yaptırırken mutlaka tecrübeli bir hekimle çalışılmasını öneren doktorlar kişilerin botokstan önce yaşadıkları endişeleri dile getirmektedir. Bunlardan bazıları “ya mimiklerim kaybolursa?” , “Ameliyat başarılı olamassa?”, gibi endişelerdir. Doğru doktor ve doğru ameliyat ile bunların önüne geçmek mümkündür.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks çok ince insülin iğneleri ile ve çabucak bir şekilde yapılıyor olup acı hissettirmez yada çok az bir acı hissettirir. Ameliyat öncesinde lokal anestezik bir krem sürülür ve botoks bittikten sonra etkiyi 3 veya 4. günde görebilirsiniz. Çünkü botoks etkiyi yavaş yavaş gösterir. Ve gözle görülür yani o istediğiniz görünüme 10 günde ulaşılır.


Kaynak : Milliyet

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir