AB Bakanlığı (Avrupa Birliği Bakanlığı ) Ne Amaçla Kurulmuştur ?

AB Bakanlığı (Avrupa Birliği Bakanlığı ) 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti zamanında 2011 yılında kurulan  bir bakanlıktır. Bu bakanlığın kurulma amacı Türkiye’nin Avrupa Birliğine üyeliği sürecine ilişkin faaliyetleri organize etmek ve faaliyetlerin devamlılığını kontrol amaçlı kurulmuştur ve ilk Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağıştır.

Avrupa Birliği Bakanlığı Staj

Bakanlığın görevleri, anayasaya, kanunlara, hükümet programına ve Bakanlar Kurulunca belirlenen politika ve stratejilere uygun olarak yönetmek, Bakanlığın görev alanına giren, durumlarda politika ve stratejiler geliştirmek için bunlara uygun olarak yıllık amaç ve hedefler oluşturmak, performans ölçütleri belirlemek, bakanlık bütçesini hazırlamak, gerekli olan kanuni ve idari düzenleme  ve çalışmaları yapmak, belirlenen stratejiler ve amaçlar performans ölçütleri doğrultusunda uygulamayı koordine etmek, izleyip değerlendirmek, faaliyet alanına girmiş olan diğer bakanlıklar ile beraber kamu kurum ve kuruluşları arasında işbirliğini ve koordinesini sağlamak Avrupa Birliği Bakanlığının görevleri arasında yer almaktadır.

Avrupa Birliği Bakanlığı  İş İlanları

Bağlı olduğu birimlerde merkez teşkilatta Avrupa Birliği Müşavirliği, Avrupa Birliği Hukuku Başkanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Hukuk Müşavirliği , İdari Hizmetler Başkanlığı, Müsteşarlık, Özel Kalem Müdürlüğü, Proje Uygulama Başkanlığı, Siyasi İşler Başkanlığı, Sektörel Politikalar Başkanlığı, Sivil Toplum İletişim ve Kültür Başkanlığı, Tarım ve Balıkçılık Başkanlığı ve Tek Pazar ve Rekabet Başkanlığı bunlardan bazılarıdır. Avrupa Birliği Bakanlığının ilgili olduğu kuruluş Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığıdır. Türkiye’nin Avrupa Birliğine hazırlanmasına yönelik olarak yapılacak çalışmaları yönlendirmek, izlemek ve koordinasyonunu sağlamak ve koordinasyon sonrası üyelik sonrası çalışmaların koordinasyonlarını yürütmek temel hedeftir.

Avrupa Birliği Bakanlığı Adresi

Avrupa Birliği Bakanlığı ülkemiz için çok önem arz eder. Avrupa Birliğine girme yolunda gerekli her türlü yöntemi ve yolu dener ve gereken çalışmaları sağlamaya çalışıp, ülkemizin Avrupa Birliğine girmesi için gereken çaba ve gayreti göstermeye çalışırlar.  Bu yolda gereken her türlü hizmet ve çalışmaları zamanında ve eksiksiz yapmak için gereken tüm özveride bulunarak başarılı olmaya devam edeceklerdir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir