SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Asker Ailelerine Maddi Destek

Asker Ailelerine Maddi Destek

Hükümet nezdinde daha önceden planlanan bir tasarıda eşi veya oğlu askerde olan muhtaç ailelere bu süre zarfında maaş bağlanacağı bildirilmişti.İlk etabı tamamlanan yakalış 17 bin aileye eylül ayı içerisinde ödeme yapıldı.Yapılan ödemelerde aileler ilk maaş alımında 1.500 lira kadar toplu bir miktar alacak.Daha sonrasında ise iki ayda veya ayda bir 500 lira tutarlarında ödemeler almaya devam edecekler.Bu program “Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı” ile hayata geçiriliyor.

Başvuru Nasıl Gerçekleşecek

Proje kapsamında oğlu ya da eşi vatani görevini yaparken muhtaç duruma düşen ailelere maaş bağlanacak. Ailelerin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurması gerekiyor. Başvuruda nüfus cüzdanı sureti ve askerlik belgesi ile birlikte dilekçe verilmesi yeterli. Başvuran ailenin durumunu inceliyor. Yardıma, askere gidenin evli ise eşi, bekar ise öncelikle annesi, annesi hayatta değilse babası başvurabiliyor. İncelemelerde muhtaçlık kararı verilenlere maaş bağlanıyor.

Yapılacak ödemeler PTT kart ile gerçekleştirilecektir.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen bu projede ilk etapta toplam 17 bin 221 aile bu yardımdan faydalanmış durumda yapılan yazılı açıklamada 65 bin 779 aile ise incelemelerin devam ettiği bildirildi.

SGK Yorum Kullan
Son Yorum
  1. tuğçe erkmen arslan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir