Anneleri sevindirecek haber!

Bebeğin ateşi 36.5 derecenin üzerine çıkınca beyaz renge bürünerek anne ve babaları uyaran nanoteknolojiyle üretilen bebek tulumları Türkiye’de aralık ayında satışa sunulacak.

Adana’da Babyglow bebek tulumlarının tanıtım toplantısında konuşan Türkiye Distribütörü Gönen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ejder Mehmet Sıkık, İngiltere’de üretilen tulumların, kesinlikle Çin malı olmadığına dikkat çekerek nanoteknolojinin tekstil ürünlerinde gelinen son noktasına bir örnek olduğunu söyledi. 36.5 ve 40 derece arasında renk değiştiren Babglow tulumlarının dünyada başka bir örneği olmadığını, uluslararası kalite ve sağlık sertifikalarına uygun bir şekilde üretildiğini kaydeden Sıkık, şöyle dedi:

“Bebeğin ateşi 37 dereceye ulaştığında tulum hemen beyaz renge dönüşüyor. Böylece önlem alınması için zaman kazanılmış oluyor. Yüksek ateş, bebekler için çok ciddi risktir. Bu tulumlar sayesinde ateşlenen bebek kontrol altında tutulabilecek, anne ve babalar rahat bir nefes alacak. En fazla 24 aylığa kadar olan bebekler bu tulumları giyebiliyor.”

Babyglow markasının sahibi Chris Ebejer ise bebeklerle ilgili bir belgesel izlediği sırada aklına ateşe göre renk değiştiren tulum fikrinin geldiğini söyledi. Bilim adamlarıyla birlikte 7 yıl çalıştığını, seri üretime geçmek için yaklaşık 1 milyon İngiliz Sterlini harcadığını anlatan Ebejer:

“Özellikle diş çıkartan bebekler için bu tulum çok önemli. Çünkü bu süreçte ani ateşlenmeler olabiliyor. Bebeğiniz uyurken ateşini ölçmek de zordur. Tulum sayesinde yüksek ateş endişesi yaşanmayacak” diye konuştu.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir