Anne Sütünü Artırma Yolları Nelerdir

Anne adaylarının doğumu yaklaştıkça bir takım hormonların salgılanması artmakta ve bu özel hormonlar, bebeğini dünyaya getirdiğine onu emzirmesi için anne adayının göğsünde süt ihtiva etme çalışmalarına başlamaktadır. Hormonların süt yapma çalışmalarında annelerin tükettiği besinlerin de payı olduğu unutulmamalı ve hormonlara süt üretiminde destek olmak için anne sütünü artıran yiyeceklerin tüketimine ağırlık verilmelidir. Peki anne sütünü arttıran besinler nelerdir?

Annelerin bebeklerini dünyaya getirdikleri zaman en çok önem verdikleri şey şüphesiz bebeklerini daha çok emzirebilmeleridir. Bu nedenle birçok anne sütünü arttırmanın yollarını arar. Bu aramanıza son verecek ve son derece işinize yarayacak bilgileri biz sizler için zaten araştırdık. Siz sadece bu besinlerin tüketimine ağırlık vermelisiniz. İşte anne sütünü arttıran içecekler ve yiyecekler;

Anne sütünü arttırmanın yolları

 

Yeşil yapraklı sebzeler
Börülce
Bulgur
Tahin helvası
Taze Bezelye
Soğan
Taze Fasulye
Pişmaniye
Sütlü Tatlı
Tel Kadayıf
Çekirdek
Kimyon
Semizotu (Sütün kalitesini de arttırır.)
Pişmaniye
Çörekotu
Çemen
Kefir
Meyve Suları
Dut Pekmezi
Nar
Vişne kompostosu
Kayısı Hoşafı
Kuru maya (sulandırılıp içilecek)
Dolmalık fıstık (8-10 tane ılık şekerli suda bir gece bekletilip suyuyla beraber içilir)
Humana still

 

Ayrıca düzenli beslenme ve uyku, sakin ve stressiz bir yaşam ve bol bol sıvı tüketimi anne sütünü arttırmaktadır. Bunun yanı sıra sigara ve alkol kullanmamalı, kafeinden de mümkün mertebe uzak durmalısınız. Diyet yapmak istiyorsanız da hekiminize başvurmalı ve kendinize uygun bir beslenme programı istemelisiniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir