SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Akupunktur muayenesinde film, tahlil, tetkik vs. istenmez mi?

Akupunktur muayenesinde film, tahlil, tetkik vs. istenmez mi?

Gereken tetkik ve tahliller elbette isteniyor. Bizim ülkemizde fark, hastalar genelde Batı tıbbının bütün imkânlarını denemiş ve çare bulamamış kimseler olduğu için, akupunktur uzmanına gelirken zaten elinde bir sürü tahlil, tetkik ve film ile geliyor. Ama ekstra bir tahlil veya tetkik gerekiyorsa doktor onu da istiyor. O hâlde bu mükemmel teşhis yöntemini niçin tüm doktorlar öğrenmiyor?

Bu konuda görev bu yöntemi öğrenmeyen doktorlara değil, devlete düşüyor. Çünkü doktorlar tıp fakültesine girerken, ortodoks usulü tıp eğitimi alacağım düşüncesiyle girmiyor. Üniversitede kendilerine ne tür bir eğitim verilirse o şekilde mezun oluyor. Dolayısıyla tıp fakültelerinde akupunktur eğitimi de verilirse tıp öğrencisi öğrenmem demez ki?

Ama bir insan emek vermiş, en az altı yıl tıp eğitimi almış. Sen artık doktorsun denilmiş. Siz bu kişiye tutup, yepyeni bir tedavi metodu olduğundan, yepyeni bir teşhis sisteminden söz ediyorsunuz. Düz bir mantıkla bakıldığında bunu kaç insan kabullenebilir ki? Akupunktur tedavi metodunun modern tıp mensubu doktorlar arasında yayılmasındaki yavaşlık bundan kaynaklanıyor. Oysa hem bugünkü tıbbı, hem akupunktur yöntemini bilen bir doktor, hem hastasına gerektiğinde uygulayabileceği ve hiçbir yan etkisi olmayan bir tedavi metodunu elinde bulundurmuş, hem de hastasının daha bir güvenini kazanmış oluyor. Hem de tedavisi yok denilen birçok vakada hastaya alternatif tedavi şansı sunuyor.

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir