Akupunktur İle Sigara Bırakma

Akupunktur hayatımıza belki geç girmiş olabilir, fakat yavaş yavaş toplumumuz bu sistemi benimsemeye başlamıştır. Akupunktur uygulaması sayesinde birçok kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçebilir ve diğer yaşamış olduğunuz sorunlara çözüm bulabilmektesiniz. Sizlere bu yazıda akupunktur ile sigara bırakma konusunu paylaşacağız ve kafanızda ki soru işaretlerini giderip, bu konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Sigarayı bırakmak için, hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, mutlaka ilk olarak sigarayı bırakmaya kesin olarak karar vermiş olmanız gerekmektedir aslında bu iş tamamen piskolojiktir. Hem sağlık açısından hem de ekonomik açıdan alınması gereken bu karar , belki de yaşamınız boyunca almış olduğunuz kararların hepsinden önemli ve faydalı bir karar olma özelliğini göstermektedir. Akupunktur ile sigara bırakma sizlere bu konuda da çözüm sunmaktadır ve kolaylıkla sigarayı bırakmanıza yardımcı olmaktadır.

İnsanların beyinlerinde bulunan ve insanların keyif, huzur, rahatlı, mutluluk gibi hisleri tatmasını sağlayan iki madde bulunmaktadır. Bu maddeler serotonin ve endorfindir. İnsanlar rahatladığı, mutlu olduğu ve keyif aldıkları zaman beyin bu iki maddeyi salgılamaktadır ve bu sayede bu hissiyatlar tatılabilmektedir. Fakat sigara içen bir kişi, mutluluğunda, kaderinde ya da rahatladığı zaman sigaraya başvurduğu için vücut otonomisini kaybetmektedir. Sigarayı bıraktığınız zaman sadece ilk 72 saat boyunca çok sıkıntılı saatler geçirirsiniz. Çünkü sigara bırakıldıktan sonra beyin serotonin maddesini ilk hafta salgılamamaktadır. Akupunktur ile sigara bırakma Bu yüzden ilk hafta her zaman zor olur, fakat ondan sonra beyin normal haline dönmektedir.

Bunların yanında sigarayı bırakan kişi, ilk hafta o zor saatleri geçirmemek için akupunktura başvurabilir. Çünkü bu yöntem ile beyinin yeniden serotonin ve endorfin maddelerini salgılaması için uyarmakta ve beynin eski otonomisini kazanmasında yardımcı olmaktadır. Akupuntur ile 3 gün boyunca 20 dakikalık 3 seans tedavisi uygulanarak, sigara bırakımı sonrasında ki o zor 72 saat kolaylıkla atlatılmış olunacaktır. Son olarak bir diğer merak edilen sorununda cevabını verip, bilgilendirmemizi noktalayalım. Akupunkturun sigara bıraktırmadaki başarı oranını merka edenler için, sizlere ortalama bir yüzdelik dilim verecek olursak %90 gibi yüksek bir oranı mutlulukla sizlerin bu merakını da gidermiş oluruz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir