SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Akupunktur hangi rahatsızlıklara iyi geliyor?

Akupunktur hangi rahatsızlıklara iyi geliyor?

Akupunktur nelere iyi gelir?

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki acil ameliyat ve acil travma gibi vakalar haricinde, hemen her konuda hastaya akupunktur tedavisiyle yardımcı olunur.

Akupunkturla tedavi edilen hastalıklar her geçen gün daha da artmaktadır. Örneğin, biz boyun fıtığında akupunktur tedavisini başarıyla gerçekleştirmekteyiz.

[Dr. İsmail Maraş, 1985 yılında Manisa’nın Gördes ilçesinde, elektronik akupunkturla Türkiye’de ilk defa boyun fıtığı ve oniki-parmak bağırsağı ülseri tedavisini gerçekleştirmiştir.]

Yine önceleri akupunktur, koroner kalp hastalıklarında, kalp ritim bozukluklarında, kolesterol yüksekliğinde, gut hastalığında, art-rozlarda, Behçet hastalığında, boyun fıtığında vs. hiç düşünülmüyordu. Oysa şimdi yaygın olarak kullanılıyor.

–    Yine bilhassa yaralanma, yırtılma, menisküs yırtığı, romatoid artrit, ameliyat yara ve sekel izlerinin, cilt kırışıklıklarının bakım ve tedavisinde, ayrıca selülite oldukça iyi neticeler alınmaktadır.

–    Örneğin kemik kırılmalarında, kemiğin kaynama süresi yarı yarıya azalmaktadır.

–    Sütü gelmediği için bebeğini emziremeyen annelerin sütü, akupunktur tedavisiyle gelmektedir.

–    Hamilelerde mide bulantısı, baş ağrısı gibi şikâyetlere akupunktur tedavisiyle son derece iyi neticeler alınmaktadır.

–    Bazı spor yaralanmalarında sporcu istirahat süresi en az yarı yarıya kısalmaktadır.

–    Sık sık grip, nezle, anjin, farenjit, kulak iltihabı olan çocuklarda bağışıklık sistemleri kuvvetlendirilip, bu hastalıklara yakalanma riski hayli azaltılmaktadır.

–    Koroner kalp hastalıklarının en az % 75-80’inde, trigliseritler azalır. Stres, gerilim, yüksek tansiyon kontrol altına alınır. Böylece şikâyetler hayli azalır veya ortadan kalkmış olur.

–    Şeker hastalarıyla kanserli hastaların ağrı, uykusuzluk, gaz, şişkinlik, stres gibi sorunlarında yardımcı olur.

–    Akupunktura iyi gelen hastalıkların A’ dan Z’ ye bir listesi yok mu?

Bu sorunuzun cevabını “Akupunktur ile hangi hastalıklar tedavi edilebilir?” bölümünde okuyabilirsiniz.

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir