Akupunktur gebelik şansını artırıyor

Tüp Bebek tedavisi gören hastalara uygulanan Akupunktur, hastaların stresini ve tedavinin yan etkilerini azalatıyor, önceden var olan rahatsızlıklarının giderilmesine katkı sağlıyor ve Anne adayının gebe kalma olasılığını güçlendiriyor.

Günümüzde pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan Akupunktur ve Nöralterapi uygulamaları kısırlık tedavilerinde de ABD ve Avrupa’nın önde gelen tüp bebek merkezlerinde tamamlayıcı tedavi olarak uygulanıyor.

Bahçeci Sağlık Grubu Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr. Hasan Ali Nogay, tüp bebek tedavisinde Akupunktur desteği alan hastaların gebelik oranlarının yüzde 25’ten, yüzde 40’lara çıktığını belirttirken bu oranın çok daha yükselebileceğini söyledi. Uygulanan Akupunktur tedavilerinin Anne – Baba adaylarının daha sakin, rahat ve güven dolu bir ortamda olmalarını sağladığını söyleyen Dr. Hasan Ali Nogay, Akupunktur tedavisinin hastaların daha önce yaşadıkları başarısız tedavilerden kaynaklanan psikolojik ve fiziksel bozucu alanların tespit ve tedavilerini sağladığının altını çiziyor.

Akupunktur uygulamasına kısırlık tedavilerinden 6 – 8 hafta önce başlanmasının ideal olduğunu söyleyen Dr. Hasan Ali Nogay, kısırlık tedavisi sürecinde uygulamaların devam etmesinin gerektiğini ve adet döneminin 2 veya 3’üncü gününden itibaren başlanılan ve Embriyo transferi sonrasında devam eden Akupunktur uygulamalarının embriyonun anne karnında tutunmasına ve sağlıklı gelişimine destek olduğunu belirtiyor.

Akupunktur uygulamasının, tüp bebek tedavisi sürecinde hastalara verilen hormonların yan etkilerinden hastaları koruduğunu da belirten Dr. Hasan Ali Nogay, mide bulantıları, yeme-içme sıkıntıları, yorgunluk hissi gibi sorunların düzeltilmesinin amaçlandığı Akupunktur tedavilerinin anne adaylarına hem ruhsal hem de fiziksel destek olduğunu söylüyor. Hastaların durumuna göre seans sayılarının değişebileceğini ancak en az 5 – 6 seans destek alınması gerektiğini söyleyen Nogay, Akupunktur tedavisinin baba adaylarının da stresini azaltması ve rahatlaması açısından son derece önemli olduğunu, anne adayının rahatlaması gerekiyorsa baba adayının da mutlaka rahatlatılması gerektiğini önemle belirtiyor.

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir