Ağız Kokusuna Bitkisel Öneriler

Ağız kokusunun en önemli nedenlerinde biridir,  çürük dişler ve dişeti hastalıkları. Bunların dışında, kokulu yiyecekler, sigara, yetersiz ağız temizliği vede  hazımsızlık gibi sindirim sistemi problemleri ve sinüzit gibi üst solunum yolları hastalıkları ağız kokusuna sebep olabilmektedir. Ayrıca açlık ve bazı ilaçlar da ağız kokusu yapmaktadır.  Ağız kokusunu önlemek için, çeşitli şeyler deneriz, naneli şeker yada karanfi gibi. Ağız kokusunu önlemektedir bunlar, ama sadece kısa bir süre. Bu nedenle sizler için ağız kokusu ve nedenlerine vede ağız kokusunu önleyecek  önerilerde bulunuyoruz…

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir? Ağız Kokusuna karşı ilk yapılması gereken ağız ve diş temizliğine özen göstermektir. Eğer çürük diş varsa tedavi ettirilmelidir. Bütün bu önlemlere rağmen geçmeyen ve sürekli bir hal alan nefes kokusunun nedeni şeker hastalığı, kansızlık gibi hastalıklar olabilir. Bu nedenle vakit kaybetmeden bir doktora başvurmak gerekir.

Ağız Kokusu için Şifalı Bitkiler: Ağız kokusunun bitkisel yöntemlerle üstesinden gelmek mümkündür. Karanfil çiğnemek ağız kokusunu alır. Naneli sakızlar da ağız kokusunu gidermekte faydalıdır. Tarçın ağızdaki bakterileri yok eder. Sirke, kimyon ve kekik de yararlıdır. Tabi bütün bu sayılanlar ağızdan kaynaklanan ağız kokusu için kullanılabilir. Ağız dışı etkenlerden kaynaklanan ağız kokularında doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir