SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Açlık Krizi ile Alınan Kilolar

Açlık Krizi ile Alınan Kilolar

Dünyada bir çok kişinin problemi olan kilo sorunu özellikle beraberinde getiren açlık krizlerinden bahsedecek olursak aniden gelen açlık krizleri anormal kilo almalara sebep olmaktadır. Kiminin diyeti bozmasına hatta yırtıp atmasını neden olan açlık krizi kan şekerinizin bozulmasının bir göstergesidir.

Beslenme programlarının asıl amacı aldığınız diyet programının ömrünüz boyunca uygulanmasını ve bunun devamını sağlamaktır. Bunları yersem zayıflayamam diyerek hiçbir şey yememek aç kalmanıza sebep olacağından açlık krizleri yaratabilmektedir. Bu ve çok önemli bir hatadır.

 

Genelde acıkma hissi halsizlik ve baş dönmesi ile başlayan ve kan şekeri düşüleri ile beraberinde normal bir öğün tüketildikten sonra 2 veya 3 saat sonra yaşanabilmektedir.  Kişinin kendisini aç hissedip yeni bir öğün yemeğe ihtiyaç duyması gibi kontrolsüz bir şekilde önüne ne konursa tüketmesine yol açan kan şekeri dengesi düşüşü kilo kontrolünü zorlaştırır. Ve şeker ile tuz içeriği yüksek gıda tüketimini arttırır.

Kan şekerini dengenizi korumak için yapmanız gereken belli başlı şeyleri sıralarsak :

1. Az az ve sık sık besin tüketin. sık sık tüketin dememizin sebebi açlık krizine girip önünüze konanın yenmesini engellemektir.

2. Şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlıları tercih edip dondurma veya meyveli tatlıları tüketebilirsiniz.

3. Kabuklu yenilebilen meyveleri (Elma gibi) kabuklarıyla beraber yemeyi tercih edin.

4. Her öğününüzde mutlaka salata tüketin. Ve çiğ besin yiyin.
Kaynak: Milliyet k için…

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir