9 yıl, içinde bununla yaşamış!

Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Turnacı köyü doğumlu 9 yıl önce kavgada bıçaklanan, ameliyatın ardından taburcu edilen 37 yaşındaki Nihat Çevik’in karnında kavgada kullanılan bıçağın unutulduğu ortaya çıktı. Çevik’in karnındaki bıçakla 9 yıl yaşadığı belirlendi.

Nihat Çevik 2003 yılında bir köy düğünde çıkan tartışmada karnından bıçaklandı. Kan kaybı nedeniyle kendinden geçen Çevik, ambulansla Uzunköprü Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ameliyattan sonra odaya alınan Çevik 7 gün süren tedavinin altından taburcu edildi. Yarası tamamen iyileşen Uzunköprülü genç normal yaşamına döndü. Ardından çalışmak üzere İstanbul’a yerleşen Çevik, arkadaşına ait bir taşımacılık şirketinde masa başı işe başladı. Burada işine gidip gelen genç adam, zaman zaman büyük alışveriş merkezlerinin güvenlik kapısında geçişlerde sorun yaşadı.

Çevik, büyük alışveriş merkezlerindeki güvenlik kapısından geçişler alarm sesi gelmesi üzerinde güvenlik görevlileri tarafından üzeri sıkı arandıktan sonra ancak içeri alınıyordu. Görevliler bu konuda zaman zaman tartışma yaşayan Çevik, 15 gün önce işyeri rampasından düştü. Bacağı incinen Çevik, İstanbul’daki özel bir hastaneye kaldırıldı. Çevik’in hastanede çekilen röntgeninde 9 yıl önce kavgada kullanılan bıçağın karnında unutulduğu belirlendi.

Çevik, evraklarını alarak Uzunköprü Devlet Hastanesi’ne geldi. Hastane bahçesinde açıklama yapan Nihat Çevik, 9 yıl önce bir düğünde yaşanan bıçaklanma olayından sonra kendinden geçmiş bir şekilde hastaneye getirildiğini söyledi. Hastanede ameliyat olduğunu anlatan Çevik, başka bir rahatsızlık için gittiği İstanbul’daki hastanede böyle bir durumun ortaya çıktığını belirtti.

Filmi gördükten sonra büyük bir şok yaşadığını ifade eden Çevik, içeride kırılan bıçağın çıkarılmayıp emaneten bir dikişin atıldığını iddia etti. Yaşadığı bu olaydan dolayı şikayetçi olduğunu kaydeden Çevik, bunun için avukatı aracılığıyla her türlü yasal hakkını arayacağını dile getirdi.

Hastane başhekimliğinden yapılan açıklamada olayla ilgili idari soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir