Yatağa Bağımlı 80 bin hastaya evinde bakılacak

Evde sağlık hizmetlerinden kimler yararlanabilecek ? Yatağa bağımlı hastalar bu hizmetten yararlanabilecektir.Bu hastalıklar solunum sistemi hastaları, ileri derecedeki kas hastaları, palyatif bakım ve tedavi ihtiyacı olan terminal dönem kanser hastaları gibi hastalardır.

Yatağa bağımlı ve hastalığı sebebiyle evden çıkamayacak durumda olanlara verilen Sağlık Hizmeti Uygulaması’nda hizmet alan hasta sayısı, rekor seviye ulaştı.

Çeşitli hastalıkları yüzünden evinde ve aile ortamında muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerini kapsayan Evde Sağlık Hizmetleri’nden bugüne kadar yararlanan hasta sayısı 124 bin 85’e ulaştı. Sağlık Bakanlığı uygulamadan yararlanan hasta sayısını 150 bine çıkarmak için çalışmalarına hız verdi. Bakanlık yetkilileri evde sağlık hizmetlerinde hizmet sunumunun niceliği ve niteliğinin artırılarak sürdürüleceğini kaydetti. Bu hizmetle şu anda 80 bin 388 hastanın aktif takibinin yapıldığı bildirildi. Evde sağlık hizmetleri yatağa bağımlı hastalar başta olmak üzere, solunum sistemi hastaları, ileri derecedeki kas hastaları, palyatif bakım ve tedavi ihtiyacı olan terminal dönem kanser hastalarına veriliyor.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir