5 ayda felçten kurtuldu!

Hatay’da incir ağacından düştükten sonra felç geçiren 60 yaşındaki Abdülhamit Ünsal, 5 aylık rehabilitasyon tedavisinin ardından sağlığına kavuşarak yürümenin mutluluğunu yaşadı

Kocaeli’deki bir fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinin başhekimi Doç. Dr. Barın Selçuk, düzenlediği basın toplantısında, temmuz ayında Abdülhamit Ünsal’ın Hatay’da çıktığı incir ağacından düşmesi sonucu yaralandığını ifade ederek, düşme sonucu boyun omurgasında kırık oluşan Ünsal’da, omurilik felcinin gelişmesinin ardından kol ve bacaklarının da tutmadığını bildirdi.

Hatay’da ilk müdahaleden sonra Ünsal’ın hastanelerine getirildiğini belirten Selçuk, burada yoğun bir rehabilitasyon programına başladıklarını kaydetti. Hastada zaman içinde bazı gelişmelerin olduğuna dikkati çeken Selçuk, Ünsal’ın neredeyse bağımsız yürüyebilir seviyeye ulaştığını, kollarını da rahatça kullanabilecek hale geldiğini ifade etti.

Selçuk, omurilik felçlileri ve nörolojik tüm hastalıkların, bir takım bilimsel ve ileri teknolojiler kullanılarak tedavi edilmesinin mümkün olduğunu anlatarak, Ünsal’ın, bu tür hastaların umutsuzluğa kapılmadan tedavi edilebileceğine ilişkin önemli bir örnek olduğunu söyledi.

Ünsal’ın ilk geldiğinde yardım alarak oturabildiği, kol ve bacaklarında ileri derecede güç kaybının tespit edildiğini vurgulayan Selçuk, hastanın rehabilitasyon programına alınarak bir fizyoterapist eşliğinde her gün 2 seans fizik tedavi uygulandığını bildirdi.

Uygulanan kapsamlı rehabilitasyon programı sonucunda yürüme yeteneğine yeniden kavuşan Ünsal’ın, aynı zamanda hiç hareket etmeyen sol kolunu da aktif olarak kullanmaya başladığını dile getiren Doç. Dr. Barın Selçuk, hastanın böylece günlük yaşamında bir başkasına bağımlı olmaktan önemli ölçüde kurtulduğunu dile getirdi.

Abdülhamit Ünsal ise evlerinin önündeki incir ağacından düştüğünü belirterek, 5 ay önce sedyeyle geldiği hastaneden yürüyerek taburcu olabilecek düzeye gelmesinin mutluluk verici olduğunu söyledi.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir